Tournament Report for WESPA Youth Cup 2019 - Plate Division

AWARD Winner Name Country
Plate - Winner Megan Raaj Sethu Malaysia
Plate - Second Danial Daud Malaysia
Plate - Third Iman Najmi Muis Malaysia
Plate - Fourth Avidian Dipesh Siva Malaysia
Plate - Fifth Amerenthiran Malaysia
Plate - Sixth Teh Yong Jing Malaysia
Plate - Seventh Oneli De Silva Sri Lanka
Plate - Eighth Goh Jun Lin Malaysia
Plate - Nineth Chok Xun Ken Malaysia
Plate - Tenth Leong Jia Liang Malaysia

Plate Age Group Prizes
AWARD Winner Name Country
Under 10 - Winner Yashica Tinakaran Malaysia
Under 10 - Winner Cheok Kar Seng Malaysia
Under 10 - Second Manaal Asher Pakistan
Under 12 - Winner Danial Daud Malaysia
Under 12 - Second Leong Jia Liang Malaysia
Under 14 - Winner Iman Najmi Muis Malaysia
Under 14 - Second Teh Yong Jing Malaysia
Under 16 - Winner Avidian Dipesh SivaMalaysia
Under 16 - Second Tan Yu Herng Malaysia

Results from round 13

1 Megan Raaj Sethu11+1536
2 Danial Daud10+1136
3 Iman Najmi Muis10+891
4 Avidian Dipesh Siva10+643
5 Amerenthiran10+528
6 Teh Yong Jing10+413
7 Oneli De Silva9+1101
8 Goh Jun Lim9+904
9 Chok Xun Ken9+594
10 Leong Jia Liang9+366
11 Muhammad Dhia Zafri9+353
12 Koay Ming Yu9+215
13 Yashica Tinakaran9+0
14 Patrick Heng Bing Xi8+883
15 Sharenni Subramaniam8+535
16 Ritesh Singh8+529
17 Cheok Kar Seng8+514
18 Siddartha Mariappan8+503
19 Manaal Asher8+491
20 Tan Yu Herng8+441
21 Aaron Danker8+192
22 Muhd Aiman M Rani8+184
23 Logeswaran Kumaresan8+127
24 Aqesha Humaira Ahafz8+33
25 Lim Zhe Yu7.5-164
26 Grace Choo Pei Xuan7+443
27 Sonia Anne Menon7+361
28 Caryn Liong Xin Yan7+350
29 Chiu Hei Tung7+262
30 Tseng Jun Yi7+246
31 Chen Kyleen7+163
32 Geevita Nair Krishna7+159
33 Reenita Kaur7+62
34 Abhirami C Maran7+46
35 Jaivin Mugunthan7-473
36 Asharina Arulkumar7-562
37 Chloe Tham Kar Yee6.5-124
38 Cheok Jing Yi6.5-181
39 Adriel Rayyan6.5-213
40 Kesavan Sivabalan6+643
41 Aminthika Dissanayak6+571
42 Devesh Kuganesan6+498
43 Swetha Chandra Kumar6+158
44 Go Yu An6+132
45 Shuhada Sofea Sharz6+119
46 Veronica Fernandez6+48
47 Leong Mei Qi6-3
48 Devya.Kuganesan6-120
49 Bani Ahmad Haiqal6-293
50 Wardah Auni6-520
51 Soh.Yi Xu6-591
52 Muhammad Hazim5+611
53 Goh YuFen5+114
54 Munisashini Subiksha5+85
55 Jonathan Sie Zunxian5-1
56 Chow Zhuo Ye5-214
57 Syed Naufal Alsagoff5-252
58 Dhanesh Subramaniam5-343
59 Soh Yi Ren5-346
60 Jayden Seet Wee Hong5-472
61 Ahmad Feris MK Akmal5-628
62 Andrew Lim Wu Jiat5-705
63 Pavanalakkshana5-883
64 Ng Yi Tang5-1067
65 Muhammad Aqil Hairul4-170
66 Hia Issac Hung Zhe4-559
67 Marissaselma Danisha4-641
68 Tan Ying Ern4-723
69 Sia Ee Lise4-780
70 Sia.Ee Wen4-882
71 Katherine LeongCheng4-972
72 Ania Calleja Vazquez3.5-833
73 Julia Ariel Lim3-1148
74 Tyrus Chang Zhanfeng3-1152
75 Magdalene Chong3-1212
76 Mok Chun Munn0.5-956

High game:Danial Daud625
High word:Manaal Asher STRIPERS140